„Atliekų kultūra“ egzaminas 2022

UAB „VAATC“, vykdydama visuomenės informavimo atliekų prevencijos ir tvarkymo klausimais viešinimo kampaniją, „Atliekų kultūra“Egzaminą (toliau – Projektas) organizuoja jau trečią kartą. Praėjusiais metais „Atliekų kultūros“ egzaminą išbandė apie 14 tūkst. dalyvių iš visų Lietuvos savivaldybių. Egzamine gausiai dalyvavo ugdymo įstaigos – 2021m. savo žinias patikrino moksleiviai iš 252 mokyklų, o 2020 – iš 331 mokyklų. Egzaminas buvo vykdomas  svetainėje  www.delfi.lt/apps/ak-egzaminas/.

 Džiaugiamės, kad „Atliekų kultūros“ Egzaminas tampa įprastų pamokų mokyklose papildymu tiek mokiniams, tiek ir jų mokytojams. Klimato krizės ir resursų tausojimo kontekste labai svarbu, kad moksleivių ugdymo procese daugiau dėmesio būtų skirta aplinkos tausojimui, atliekų sistemos supratimui ir veikimui žiediškai. Nemažiau svarbu ir tai, kad Egzaminas yra puikus būdas sudominti aplinkosaugos idėja ir vyresnius šalies gyventojus. Jūsų palaikymas prisidedant prie šios iniciatyvos skatinant Jūsų savivaldybės gyventojus dalyvauti Egzamine, ne tik pabrėš Jūsų požiūrį į būtinybę siekti gamtą tausojančios gyventojų elgsenos, bet ir neabejotinai paskatins pozityvius šios elgsenos pokyčius.

Šiais metais Egzaminas vyks 2022 m. balandžio 28 d. Visiems Lietuvos gyventojams bus suteikta galimybė specialioje platformoje pasitikrinti žinias atliekų tvarkymo srityje, rūšiavimo, atliekų mažinimo, perdirbimo klausimais. Egzamino testai bus parengti trims amžiaus grupėms: 1-4 kl., 5-10 kl., 11 kl. ir vyresniems. 

Tobulinant egzamino vykdymo informacinę sistemą, bus sudaromos prielaidos patogesniam gyventojų dalyvavimui egzamine (atkreiptinas dėmesys, kad dabartinis Egzamino svetainės internetinis adresas www.delfi.lt/apps/ak-egzaminas/ dėl sisteminių atnaujinimų keisis). Registruojantis Egzaminui bus sukuriama asmeninė paskyra, kurioje bus galima matyti savo rezultatus, atsisiųsti diplomą. Mokytojai galės užregistruoti mokinius bei matyti jų rezultatus. Šių metų Egzamine registruotis galės ir įmonės – bus įdiegta galimybė sukurti įmonės paskyrą, pakviesti dalyvauti įmonės darbuotojus ir matyti jų rezultatus. Siekiant, kad Projekte sudalyvautų kuo daugiau Lietuvos gyventojų, informaciją apie jį numatoma viešinti internetiniuose naujienų portaluose, socialiniuose tinkluose, kitose visuomenės informavimo priemonėse.

Šiais metais „Atliekų kultūra“ Egzaminą organizuoja UAB „VAATC“. Projektą globoja – Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija. Projekto partneriai – šalies regioniniai atliekų tvarkymo centrai: Utenos RATC, Panevėžio RATC, Klaipėdos RATC, Kauno RATC, Tauragės RATC, Šiaulių RATC.