Akcija „DAROM‘22“ jau balandžio 23 d.

VšĮ Kauno regiono atliekų tvarkymo centras (toliau – Kauno RATC) prisideda prie VšĮ „Mes darom“ organizuojamos ilgametės nacionalinės aplinkosauginės švarinimo akcijos Darom’22, kuri vyks balandžio 23 d.

Visuomeninė organizacija „Mes Darom“ – šviečia jaunimą, buria bendruomenes, kuria inovatyvius sprendimus ir padeda atkurti gamtai padarytą žalą. Tai viena reikšmingiausių pilietinių iniciatyvų, siekianti kovoti su atliekų problema. Kasmetinis aplinkos švarinimas prisideda prie sąmoningumo didinimo bei sutelkia žmones, institucijas ir verslą vieningoms pastangoms tai spręsti.

„Vykdydami savo veiklą ir kampanijas, mes siekiame sukurti perėjimą prie geresnio išteklių valdymo ir įkvėpti protingesnio dizaino, gamybos ir vartojimo pasirinkimą“, – sako akcijos organizatoriai.

Kasmetinė viešųjų erdvių tvarkymo akcija skatins gyventojus visoje Lietuvoje ne tik rinkti atliekas, tačiau ir jas rūšiuoti bei pristatyti į regioninius atliekų tvarkymo centrus.

Akcijoje gali dalyvauti pavieniai asmenys, šeimos, miestų ir miestelių bendruomenės ir visi kam rūpi aplinkosauga. Dalyvių registracija šiemet nebus vykdoma, o surinktas ir išrūšiuotas atliekas į atliekų priėmimo aikšteles pristatys patys akcijos dalyviai.

„Savo pirminę idėją išaugo ne tik pati akcija, tačiau ir jos dalyviai. Todėl neabejojame, jog karučiais, priekabomis šiukšlių išvežimui į atliekų surinkimo aikšteles ir kitais būtinais įrankiais bendruomenės, šeimos ir draugų kompanijos pasirūpins savarankiškai. Atkreipiu dėmesį, jog akcijos dalyviai turėtų nepamiršti pasidomėti atliekų tvarkymo centrų tvarka bei su savimi būtinai turėti asmens dokumentus“, – sako „Mes Darom“ vadovė.

Šiemet dalyviai savarankiškai turės pasirūpinti ir būtinomis priemonėmis. Akcijos maišus organizacija perdavė humanitarinės pagalbos pakavimui Ukrainai, todėl dalyviai kviečiami atliekoms rinkti ir rūšiuoti reikalingais maišais pasirūpinti patiems.

Kauno regione akcijos metu surinktos ir IŠRŪŠIUOTOS DAROM’22 dalyvių atliekos bus priimamos 2022 m. balandžio 23 d. iki 18 val. (laikas prailginamas tik akcijos dieną) visose šiuo metu veikiančiose Kauno regiono didelių gabaritų ir pavojingų atliekų priėmimo aikštelėse. Adresai skelbiami https://www.kaunoratc.lt/aiksteles/. Atliekų priėmimo aikštelės bus pažymėtos ir „MES DAROM“ programėlėje kartu su savivaldybėse rekomenduotinomis tvarkyti viešosiomis  erdvėmis. Žaliųjų atliekų priėmimo aikštelės dirbs įprastai.

Laikantis Kauno RATC direktoriaus patvirtintu atliekų priėmimo tvarkos aprašu (toliau – Aprašas):

  1. atliekų priėmimo aikštelėse bus priimamos TIK TINKAMAI išrūšiuotos atliekos metinio limito ribose. Labai svarbu pabrėžti, jog šis kiekis nebus įskaičiuotas į atvežusių gyventojų metinius atliekų priėmimo limitus;
  2. į aikšteles nebus priimamos sunkvežimių, sunkiasvorių transporto priemonių padangos ir kitos automobilinės detalės, išskyrus Apraše leidžiamas atliekas;
  3. akcijos dalyviai privalo turėti asmens dokumentą.

Kauno RATC ir kompanija Darom’22 kviečia: ŠVIESTI, BURTI, KURTI IR ATKURTI !!!