UNIQUE PROJECTS ORGANIZACIJOS EKSKURSIJA PO KAUNO MBA

Spalio 19 d. Kauno mechaninio biologinio apdorojimo gamykloje (Kauno MBA) lankėsi Unique Projects įgyvendinamo projekto: Erasmus+ projekto „5R to Zero Waste” dalyviai iš 7 skirtingų Europos sąjungos šalių (Vokietija; Lietuva; Slovakija; Rumunija; Ispanija; Graikija; Kipras). Apsilankymo metu svečiai supažindinti  su technologiniais atliekų rūšiavimo Kauno MBA procesais, atliekų rūšiavimo ir sutvarkymo principais. Pristatyti rūšiavimo, požiūrio į rūšiavimo pokyčiai ir taršos situaciją Kaune ir Lietuvoje. 

Erasmus+ programos finansuojamas jaunimo mainų projektą „5R to Zero Waste” susirinko 43 dalyviai net iš 7 šalių – Lietuvos, Vokietijos, Slovakijos, Rumunijos, Ispanijos, Graikijos ir Kipro. Projektas paremtas 5R metodu ir juo buvo siekiama paskatinti  jaunus projekto dalyvius ir vietos visuomenės narius:

1. ATSISAKYTI (REFUSE) dalies produktų, kurie po kelių naudojimo kartų virsta šiukšlėmis ar atliekomis;

2. SUMAŽINTI (REDUCE) susidarančių atliekų kiekį;

3. PAKARTOTINAI PANAUDOTI (REUSE) jau nusipirktus daiktus ir produktus;

4. PATAISYTI (REPAIR) sugedusius daiktus ir PANAUDOTI (REUSE) juos dar kartą, o atliekas, kurias jau reikia išmesti, teiginai

5. IŠRŪŠIUOTI, kad šias būtų galima PERDIRBTI (RECYCLE). Kiekvienas žingsnis po truputį veda prie „Zero Waste“ (liet. nulis atliekų) koncepcijos ir gyvenimo būdo.

Kauno RATC informacija ir nuotraukos