TARPTAUTINĖ DIENA BE PLASTIKINIŲ MAIŠELIŲ

Paveikslėlis

Liepos 3-ioji – tarptautinė diena be plastikinių maišelių.

Šią liepą prekybos centrai nustojo dalinti skaidrius plonus plastikinius maišelius nemokamai. Nuo šiol už juos reikia mokėti. Todėl kviečiame prisijungti prie akcijos „Liepa be plastiko“ (angl. Plastic free July) ir atsisakyti ne tik maišelių, o ir kitų vienkartinių plastiko gaminių, pakuočių, juos keisti daugkartinio naudojimo daiktais.

Šiek tiek istorijos:

Liepos 3-ioji paskelbta Tarptautine diena be plastikinių maišelių. Ši diena skirta skatinti vartotojų sąmoningumą dėl plastikinių maišelių naudojimo.

Plastikinius maišelius 1965 m. išrado Švedijos bendrovės „Celloplast“ darbuotojas Stenas Gustafas Thulinas. Maišeliai greitai išpopuliarėjo, nes juos pagaminti paprasta ir pigu. Dabar plastikinius maišelius daugelis naudojame kiekvieną dieną.

Apsipirkdami prekybos centruose į namus parsinešame net ne po vieną, o grįžę dažnai neatsakingai juos išmetame. Ar kada susimąstėte, kas įvyksta juos išmetus? Maišeliai suyra tik per 100 – 500 metų, žala gamtai neatkuriama. Tarptautinės dienos iniciatoriai ragina nors vieną dieną rinktis daugkartinius maišelius vietoje plastikinių, įprasti neštis savo apsipirkimo maišus į prekybos centrus, pasisiūti medžiaginių maišelių, išsiugdyti gerą įprotį ir pratinti prie jo savo vaikus, kad išsaugotume švarią aplinką

Kauno RATC informacija