KAIP TVARKINGAI ATSIKRATYTI PADANGOMIS

Nuotrauka

Nuo lapkričio 10 dienos, visi Lietuvoje eisme dalyvaujantys automobiliai, tai turi dalyvauti su žieminėmis padangomis. Jei senosios padangos jau nebetinkamos tolesniam naudojimui, turite tris nemokamas galimybes jas išmesti tvarkingai ir atsakingai.

  • Perkant naujas padangas, tokį patį kiekį senų, tokių pačių išmatavimų ir paskirties padangų, galite palikti pardavėjui. Tai galioja ir padangas perkant ir internetu.
  • Padangų montavimo įmonės ir automobilių servisai turi priimti tiek senų padangų, kiek permontuojate
  • Iki penkių senų ir naudoti netinkamų padangų galima palikti Didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse (DGASA). www.kaunoratc.lt

Padangų negalima išmesti prie buitinių atliekų konteinerių, pakelėse, miške ar kitose tam nepritaikytose vietose. Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 247 straipsnį, už tai jums gali būti skirta bauda nuo 30 iki 4,3 tūkst. eurų, priklausomai nuo padangų kiekio, o už vieną ne vietoje paliktą padangą reikia sumokėti 44 eurų dydžio baudą už žalą aplinkai. Baudos gali būti skiriamos ir už padangų deginimą , nes tai aplinkai pavojingas ir žalingas veiksmas, kurio metu išsiskiria toksinai.

Daugiau informacijos galite rasti: www.pio.lt